Google Phantom Güncellemesi

Sizin için ne faydalıysa, biz onu yapıyoruz !

Google Phantom Güncellemesi

Google Phantom Güncellemesi Google Phantom Güncellemesi

Geçtiğimiz 2016  yılından 2017 yılına girerken, google bilindik üzeere bir arka arkaya,  2 güncelleme gerçekleştirdi. Tabi bazılarmız bu güncellemelerin ne işe halen yaradığı hakkında bir fikri yokken, bazı seo uzmanları güncellemenin iyiki geldiği taraftarı. Yani şu açıdan bakmak gerekirse, google her güncellendiğinde, kendi kafasına göre güncelleme yapiyor desekte tamamen bizlerin arama motorundaki davranışlarına göre, istatikleri alarak onlara göre bir algoritma yazarak, gerçekleştiriyorlar.
 
Fred güncellemesi denildiğinde herkes öncelikle genel bir güncelleme olarak yorumladı, ve fred güncellemesi aslında google'nin "hacklink"e karşı bir yaptığı güncellemeydi, yani "beyaz şapkalı"seo  olarak nitelendirildi.Yani bunun şu şekilde açıklamak gerekirse, aldığımız linklerin kalitesi, içerik kalitesi olarak nitelendirmek daha doğrudur. Fred güncellemesi yapıldığında zaten bir çok haber siteleri, blog siteleri düşüşe geçti, spam tehlikesi yaşadı. Zaten çoğu sitede arama motorunda görünmüyor. Fred güncellemesinden sonra kalitesiz linklerin, site içeriğini başka sitelerden almış bir  sitenin otoritesi düşüşe geçti.

Phantom güncellemes ise, google'nin sıralama güncellemesiydi, tabi Fred ile linkleri temizledi, kaliteli siteleri algıladı, Phantom ile genel bir güncelleme yaptı. Phantom güncellemesi, çoğu web sitesinin sıralama kaybetmesine neden oldu, tabi sağdece Phantom değil bunun nedenleri Fred güncellemsinden sonra arka arkaya Phantom'da gelince webmasterler büyük kayıp yaşadılar.Şimdi bu iki güncelleme hakkında, birşeyler söylemek gerekirse, ilk önce gelen FRED güncellemesi Site kalitesi ve içerik kalitesi güncellemesi, ikinci gelen PHANTOM güncellemesi ise, site içeriğinin ve sıralama etkisi yapacak algoritması olan bir güncelleme olarak tasarlandı.